Reprezentanti: Porovnání verzí
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
(→Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf (starty až po jejím vydání):) |
(→Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové) |
||
(Není zobrazeno 7 mezilehlých verzí od stejného uživatele.) | |||
Řádek 19: | Řádek 19: | ||
=== Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf (starty až po jejím vydání): === | === Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf (starty až po jejím vydání): === | ||
* [[Nix Tomáš|Nix Tomáš]], čtvrtkařská štafeta (EP, ME) | * [[Nix Tomáš|Nix Tomáš]], čtvrtkařská štafeta (EP, ME) | ||
− | * [[Desenský Michal|Desenský Michal]], sprinty a štafety (OH, EP, ME, HMS, HME, | + | * [[Desenský Michal|Desenský Michal]], sprinty a štafety (OH, EP, ME, HMS, HME, World Relay) |
+ | * [[Novotná Tereza]], stýpl (EP) | ||
* [[Doležal Jan|Doležal Jan]], desetiboj a halový sedmiboj (ME, MU) | * [[Doležal Jan|Doležal Jan]], desetiboj a halový sedmiboj (ME, MU) | ||
− | * [[Müller Vít|Müller Vít]], sprinty, štafety, 400m př. ( | + | * [[Müller Vít|Müller Vít]], sprinty, štafety, 400m př. (EP, ME, HMS, HME, WR) |
* [[Hodboď Lukáš|Hodboď Lukáš]], půlka (ME, HME, EP) | * [[Hodboď Lukáš|Hodboď Lukáš]], půlka (ME, HME, EP) | ||
+ | * [[Bahník Marek]], výška (EP) | ||
* [[Kofránková Marie|Kofránková Marie, sprinterka (MU)]] reprezentovala dle oddílových pramenů | * [[Kofránková Marie|Kofránková Marie, sprinterka (MU)]] reprezentovala dle oddílových pramenů | ||
Řádek 29: | Řádek 31: | ||
* [[Bednář Zdeněk|Bednář Zdeněk]], kladivo (MU) | * [[Bednář Zdeněk|Bednář Zdeněk]], kladivo (MU) | ||
* [[Beran Jiří|Beran Jiří]], střední a dlouhé tratě (MU) | * [[Beran Jiří|Beran Jiří]], střední a dlouhé tratě (MU) | ||
− | |||
* [[Fiedler František|Fiedler František]], skoky, vrhy a hody, víceboje (MU) | * [[Fiedler František|Fiedler František]], skoky, vrhy a hody, víceboje (MU) | ||
* [[Frič Jaromír mladší|Frič Jaromír (1953)]], víceboje (ME, EP, MU) | * [[Frič Jaromír mladší|Frič Jaromír (1953)]], víceboje (ME, EP, MU) | ||
* [[Heger Jaroslav|Heger Jaroslav]], střední tratě (MU) | * [[Heger Jaroslav|Heger Jaroslav]], střední tratě (MU) | ||
− | |||
* [[Charvát Jaroslav|Charvát Jaroslav]], kladivo (ME, EP, MU) | * [[Charvát Jaroslav|Charvát Jaroslav]], kladivo (ME, EP, MU) | ||
* [[Knejp Jiří|Knejp Jiří]], víceboje (EP) | * [[Knejp Jiří|Knejp Jiří]], víceboje (EP) | ||
Řádek 42: | Řádek 42: | ||
* [[Matoušek Milan|Matoušek Milan]], kladivo (MU) | * [[Matoušek Milan|Matoušek Milan]], kladivo (MU) | ||
* [[Morkes Martin|Morkes Martin]], sprinty a štafety, dálka (EP, MU) | * [[Morkes Martin|Morkes Martin]], sprinty a štafety, dálka (EP, MU) | ||
− | |||
* [[Nohejl Jaroslav|Nohejl Jaroslav]] (? Miroslav), štafeta (MU) | * [[Nohejl Jaroslav|Nohejl Jaroslav]] (? Miroslav), štafeta (MU) | ||
* [[Novotný Petr|Novotný Petr]], sprint (MU) | * [[Novotný Petr|Novotný Petr]], sprint (MU) | ||
Řádek 54: | Řádek 53: | ||
* [[Karperová Hrdličková Miriam|Karperová Hrdličková Miriam]] – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP) | * [[Karperová Hrdličková Miriam|Karperová Hrdličková Miriam]] – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP) | ||
* [[Habovštiaková Paula|Habovštiaková Paula]] - SVK - střední tratě (ME, HME) | * [[Habovštiaková Paula|Habovštiaková Paula]] - SVK - střední tratě (ME, HME) | ||
− | * [[Putalová Iveta|Putalová Iveta]] - SVK - čtvrtka (OH, ME, HMS, HME) | + | * [[Putalová Iveta|Putalová Iveta]] - SVK - čtvrtka (OH, MS, ME, HMS, HME) |
== Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé) == | == Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé) == |
Aktuální verze z 14. 10. 2022, 12:24
Obsah
- 1 Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu
- 2 Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo reprezentovali jako členové jiného oddílu
- 3 Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové
- 4 Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé)
- 5 Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty)
Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu
Vycházíme z publikace Kdo byl kdo v České atletice, J. Jirka a kol., Praha 1992, 1998
Uvedeni v publikaci KdoBylKdo.pdf
Atletky a atleti, kteří alespoň některý ze svých reprezentačních startů absolvovali jako členové Sokola (SK, Spartaku) Hradec Králové.
- Jehličková Jaroslava, střední tratě (OH, ME, MU)
- Kynos Václav, sprinty a štafeta (ME, MU)
- Lajbner Václav, vrhy a hody, také trenér (MU)
- Matoušek Josef, kladivo (OH, ME, MU)
- Metelková Pojezdalová Taťána, dlouhé tratě, silnice, běh do vrchu (MS, ME, MU)
- Doksanský Mňuk Václav, sprinty (MU)
- Moravec Miloslav, víceboje a 400m př. (ME, MU)
- Tomáš Josef, dlouhé tratě (OH, ME, MU)
- Wimmer Josef, čtvrtkař (MU)
- Wünsch Luděk, tyč a oštěp (MU)
- Kalous Jan, OH (nedokončil maratón 1924)
- Nedobitý Karel, MU (vytrvalec, mílař)
Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf (starty až po jejím vydání):
- Nix Tomáš, čtvrtkařská štafeta (EP, ME)
- Desenský Michal, sprinty a štafety (OH, EP, ME, HMS, HME, World Relay)
- Novotná Tereza, stýpl (EP)
- Doležal Jan, desetiboj a halový sedmiboj (ME, MU)
- Müller Vít, sprinty, štafety, 400m př. (EP, ME, HMS, HME, WR)
- Hodboď Lukáš, půlka (ME, HME, EP)
- Bahník Marek, výška (EP)
- Kofránková Marie, sprinterka (MU) reprezentovala dle oddílových pramenů
Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo reprezentovali jako členové jiného oddílu
- Krátká Báčová Anna, dlouhé tratě (MU)
- Bednář Zdeněk, kladivo (MU)
- Beran Jiří, střední a dlouhé tratě (MU)
- Fiedler František, skoky, vrhy a hody, víceboje (MU)
- Frič Jaromír (1953), víceboje (ME, EP, MU)
- Heger Jaroslav, střední tratě (MU)
- Charvát Jaroslav, kladivo (ME, EP, MU)
- Knejp Jiří, víceboje (EP)
- Kynos Jiří, sprinty a štafeta (OH, ME, MU)
- Valentová Lajbnerová Zuzana, víceboje (OH, MS, EP, MU)
- Landmesser Cmero Patrik, oštěp (EP, MU)
- Markl Jiří, skoky (MU)
- Matoušek Milan, kladivo (MU)
- Morkes Martin, sprinty a štafety, dálka (EP, MU)
- Nohejl Jaroslav (? Miroslav), štafeta (MU)
- Novotný Petr, sprint (MU)
- Prouzová Kostková Jitka, disk (ME, EP, MU)
- Šnejdr Filip, 800m, štafeta (HMS, ME)
- Vidrna Jaroslav, disk, také trenér (ME, MU)
Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové
- Bician Andrej – SVK – víceboje, překážky (EP, HME)
- Perun Guber Jasminka – BiH – střední a dlouhé tratě, dlouhé překážky (OH, EP, Balkánské hry)
- Karperová Hrdličková Miriam – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP)
- Habovštiaková Paula - SVK - střední tratě (ME, HME)
- Putalová Iveta - SVK - čtvrtka (OH, MS, ME, HMS, HME)
Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé)
- Čermáková Soumarová Hana, střední tratě
- Jeřábek Libor, sprinty a překážky
- Krejčí Kudrnová Galina, překážky a dálka
- Prokopová Brunclíková Sylva, 400m př.
Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty)
- Bezdíček Antonín (HK, Sudán)
- Jón Jaroslav (také držitel platného oddílového rekordu v trojskoku 15,40)
- Jón Jiří (byl držitelem oddílového rekordu v trojskoku 14,61)