Reprezentanti: Porovnání verzí
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
(→Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové) |
|||
(Není zobrazeno 30 mezilehlých verzí od stejného uživatele.) | |||
Řádek 1: | Řádek 1: | ||
== Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu == | == Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu == | ||
− | Vycházíme z publikace | + | Vycházíme z publikace '''Kdo byl kdo v České atletice''', J. Jirka a kol., Praha 1992, 1998 |
=== Uvedeni v publikaci KdoBylKdo.pdf === | === Uvedeni v publikaci KdoBylKdo.pdf === | ||
− | * Jehličková Jaroslava, střední tratě (OH, ME, MU) | + | ''Atletky a atleti, kteří alespoň některý ze svých reprezentačních startů absolvovali jako členové Sokola (SK, Spartaku) Hradec Králové.'' |
− | * Kynos Václav, sprinty a štafeta (ME, MU) | + | * [[Jehličková Jaroslava|Jehličková Jaroslava]], střední tratě (OH, ME, MU) |
− | * Matoušek Josef, kladivo (OH, ME, MU) | + | * [[Kynos Václav|Kynos Václav]], sprinty a štafeta (ME, MU) |
− | * Metelková Pojezdalová Taťána, dlouhé tratě, silnice, běh do vrchu (MS, ME, MU) | + | * [[Lajbner Václav|Lajbner Václav]], vrhy a hody, také trenér (MU) |
− | * Doksanský Mňuk Václav, sprinty (MU) | + | * [[Matoušek Josef|Matoušek Josef]], kladivo (OH, ME, MU) |
− | * Moravec Miloslav, víceboje a 400m př. (ME, MU) | + | * [[Metelková Taťána|Metelková Pojezdalová Taťána]], dlouhé tratě, silnice, běh do vrchu (MS, ME, MU) |
− | * Tomáš Josef, dlouhé tratě (OH, ME, MU) | + | * [[Doksanský Václav|Doksanský Mňuk Václav]], sprinty (MU) |
− | * Wimmer Josef, čtvrtkař (MU) | + | * [[Moravec Miloslav|Moravec Miloslav]], víceboje a 400m př. (ME, MU) |
− | * Wünsch Luděk, tyč a oštěp (MU) | + | * [[Tomáš Josef|Tomáš Josef]], dlouhé tratě (OH, ME, MU) |
+ | * [[Wimmer Josef|Wimmer Josef]], čtvrtkař (MU) | ||
+ | * [[Wünsch Luděk|Wünsch Luděk]], tyč a oštěp (MU) | ||
+ | * [[Kalous Jan|Kalous Jan]], OH (nedokončil maratón 1924) | ||
+ | * [[Nedobitý Karel|Nedobitý Karel]], MU (vytrvalec, mílař) | ||
− | === Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf: === | + | === Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf (starty až po jejím vydání): === |
− | * Nix Tomáš, čtvrtkařská štafeta (EP) | + | * [[Nix Tomáš|Nix Tomáš]], čtvrtkařská štafeta (EP, ME) |
− | * Desenský Michal, sprinty a štafety (EP) | + | * [[Desenský Michal|Desenský Michal]], sprinty a štafety (OH, EP, ME, HMS, HME, World Relay) |
− | * Doležal Jan, halový | + | * [[Novotná Tereza]], stýpl (EP) |
+ | * [[Doležal Jan|Doležal Jan]], desetiboj a halový sedmiboj (ME, MU) | ||
+ | * [[Müller Vít|Müller Vít]], sprinty, štafety, 400m př. (EP, ME, HMS, HME, WR) | ||
+ | * [[Hodboď Lukáš|Hodboď Lukáš]], půlka (ME, HME, EP) | ||
+ | * [[Bahník Marek]], výška (EP) | ||
+ | * [[Kofránková Marie|Kofránková Marie, sprinterka (MU)]] reprezentovala dle oddílových pramenů | ||
− | == Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo | + | == Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo reprezentovali jako členové jiného oddílu == |
* Krátká Báčová Anna, dlouhé tratě (MU) | * Krátká Báčová Anna, dlouhé tratě (MU) | ||
− | * Bednář Zdeněk, kladivo (MU) | + | * [[Bednář Zdeněk|Bednář Zdeněk]], kladivo (MU) |
− | * Beran Jiří, střední a dlouhé tratě (MU) | + | * [[Beran Jiří|Beran Jiří]], střední a dlouhé tratě (MU) |
− | * Fiedler František, skoky a víceboje (MU) | + | * [[Fiedler František|Fiedler František]], skoky, vrhy a hody, víceboje (MU) |
− | * Frič Jaromír (1953), víceboje (ME, EP, MU) | + | * [[Frič Jaromír mladší|Frič Jaromír (1953)]], víceboje (ME, EP, MU) |
− | * Heger Jaroslav, střední tratě (MU) | + | * [[Heger Jaroslav|Heger Jaroslav]], střední tratě (MU) |
− | * Charvát Jaroslav, kladivo (ME, EP, MU) | + | * [[Charvát Jaroslav|Charvát Jaroslav]], kladivo (ME, EP, MU) |
− | * Knejp Jiří, víceboje (EP) | + | * [[Knejp Jiří|Knejp Jiří]], víceboje (EP) |
− | * Kynos Jiří, sprinty a štafeta (OH, ME, MU) | + | * [[Kynos Jiří|Kynos Jiří]], sprinty a štafeta (OH, ME, MU) |
− | * | + | * [[Valentová Zuzana|Valentová Lajbnerová Zuzana]], víceboje (OH, MS, EP, MU) |
− | + | * [[Landmesser Patrik|Landmesser Cmero Patrik]], oštěp (EP, MU) | |
− | * Landmesser Cmero Patrik, oštěp (EP, MU) | + | * [[Markl Jiří|Markl Jiří]], skoky (MU) |
− | * Markl Jiří, skoky (MU) | + | * [[Matoušek Milan|Matoušek Milan]], kladivo (MU) |
− | * Matoušek Milan, kladivo (MU) | + | * [[Morkes Martin|Morkes Martin]], sprinty a štafety, dálka (EP, MU) |
− | * Morkes Martin, sprinty a štafety, dálka (EP, MU) | + | * [[Nohejl Jaroslav|Nohejl Jaroslav]] (? Miroslav), štafeta (MU) |
− | * Nohejl Jaroslav (? Miroslav), štafeta (MU) | + | * [[Novotný Petr|Novotný Petr]], sprint (MU) |
− | * Novotný Petr, sprint ( | + | * [[Prouzová Jitka|Prouzová Kostková Jitka]], disk (ME, EP, MU) |
− | * Prouzová Kostková Jitka, disk (ME, EP, MU) | + | * [[Šnejdr Filip|Šnejdr Filip]], 800m, štafeta (HMS, ME) |
* [[Jaroslav_Vidrna|Vidrna Jaroslav]], disk, také trenér (ME, MU) | * [[Jaroslav_Vidrna|Vidrna Jaroslav]], disk, také trenér (ME, MU) | ||
== Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové == | == Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové == | ||
− | * Bician Andrej – SVK – víceboje (EP) | + | * [[Bician Andrej|Bician Andrej]] – SVK – víceboje, překážky (EP, HME) |
− | * Perun Guber Jasminka – BiH – střední a dlouhé tratě, dlouhé překážky (OH, EP) | + | * [[Perun Jasminka|Perun Guber Jasminka]] – BiH – střední a dlouhé tratě, dlouhé překážky (OH, EP, Balkánské hry) |
* [[Karperová Hrdličková Miriam|Karperová Hrdličková Miriam]] – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP) | * [[Karperová Hrdličková Miriam|Karperová Hrdličková Miriam]] – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP) | ||
+ | * [[Habovštiaková Paula|Habovštiaková Paula]] - SVK - střední tratě (ME, HME) | ||
+ | * [[Putalová Iveta|Putalová Iveta]] - SVK - čtvrtka (OH, MS, ME, HMS, HME) | ||
== Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé) == | == Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé) == | ||
* Čermáková Soumarová Hana, střední tratě | * Čermáková Soumarová Hana, střední tratě | ||
− | * Jeřábek Libor, sprinty a překážky | + | * [[Jeřábek Libor|Jeřábek Libor]], sprinty a překážky |
− | * Krejčí Kudrnová Galina, překážky a dálka | + | * [[Kudrnová Galina|Krejčí Kudrnová Galina]], překážky a dálka |
− | * Prokopová Brunclíková Sylva, 400m př. | + | * [[Prokopová Sylva|Prokopová Brunclíková Sylva]], 400m př. |
== Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty) == | == Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty) == | ||
− | * Bezdíček Antonín (HK, Sudán) | + | * [[Bezdíček Antonín|Bezdíček Antonín]] (HK, Sudán) |
− | * Jón Jaroslav (také držitel platného oddílového rekordu v trojskoku 15,40) | + | * [[Jón Jaroslav|Jón Jaroslav]] (také držitel platného oddílového rekordu v trojskoku 15,40) |
− | * Jón Jiří (byl držitelem oddílového rekordu v trojskoku 14,61) | + | * [[Jón Jiří|Jón Jiří]] (byl držitelem oddílového rekordu v trojskoku 14,61) |
Aktuální verze z 14. 10. 2022, 12:24
Obsah
- 1 Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu
- 2 Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo reprezentovali jako členové jiného oddílu
- 3 Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové
- 4 Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé)
- 5 Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty)
Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu
Vycházíme z publikace Kdo byl kdo v České atletice, J. Jirka a kol., Praha 1992, 1998
Uvedeni v publikaci KdoBylKdo.pdf
Atletky a atleti, kteří alespoň některý ze svých reprezentačních startů absolvovali jako členové Sokola (SK, Spartaku) Hradec Králové.
- Jehličková Jaroslava, střední tratě (OH, ME, MU)
- Kynos Václav, sprinty a štafeta (ME, MU)
- Lajbner Václav, vrhy a hody, také trenér (MU)
- Matoušek Josef, kladivo (OH, ME, MU)
- Metelková Pojezdalová Taťána, dlouhé tratě, silnice, běh do vrchu (MS, ME, MU)
- Doksanský Mňuk Václav, sprinty (MU)
- Moravec Miloslav, víceboje a 400m př. (ME, MU)
- Tomáš Josef, dlouhé tratě (OH, ME, MU)
- Wimmer Josef, čtvrtkař (MU)
- Wünsch Luděk, tyč a oštěp (MU)
- Kalous Jan, OH (nedokončil maratón 1924)
- Nedobitý Karel, MU (vytrvalec, mílař)
Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf (starty až po jejím vydání):
- Nix Tomáš, čtvrtkařská štafeta (EP, ME)
- Desenský Michal, sprinty a štafety (OH, EP, ME, HMS, HME, World Relay)
- Novotná Tereza, stýpl (EP)
- Doležal Jan, desetiboj a halový sedmiboj (ME, MU)
- Müller Vít, sprinty, štafety, 400m př. (EP, ME, HMS, HME, WR)
- Hodboď Lukáš, půlka (ME, HME, EP)
- Bahník Marek, výška (EP)
- Kofránková Marie, sprinterka (MU) reprezentovala dle oddílových pramenů
Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo reprezentovali jako členové jiného oddílu
- Krátká Báčová Anna, dlouhé tratě (MU)
- Bednář Zdeněk, kladivo (MU)
- Beran Jiří, střední a dlouhé tratě (MU)
- Fiedler František, skoky, vrhy a hody, víceboje (MU)
- Frič Jaromír (1953), víceboje (ME, EP, MU)
- Heger Jaroslav, střední tratě (MU)
- Charvát Jaroslav, kladivo (ME, EP, MU)
- Knejp Jiří, víceboje (EP)
- Kynos Jiří, sprinty a štafeta (OH, ME, MU)
- Valentová Lajbnerová Zuzana, víceboje (OH, MS, EP, MU)
- Landmesser Cmero Patrik, oštěp (EP, MU)
- Markl Jiří, skoky (MU)
- Matoušek Milan, kladivo (MU)
- Morkes Martin, sprinty a štafety, dálka (EP, MU)
- Nohejl Jaroslav (? Miroslav), štafeta (MU)
- Novotný Petr, sprint (MU)
- Prouzová Kostková Jitka, disk (ME, EP, MU)
- Šnejdr Filip, 800m, štafeta (HMS, ME)
- Vidrna Jaroslav, disk, také trenér (ME, MU)
Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové
- Bician Andrej – SVK – víceboje, překážky (EP, HME)
- Perun Guber Jasminka – BiH – střední a dlouhé tratě, dlouhé překážky (OH, EP, Balkánské hry)
- Karperová Hrdličková Miriam – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP)
- Habovštiaková Paula - SVK - střední tratě (ME, HME)
- Putalová Iveta - SVK - čtvrtka (OH, MS, ME, HMS, HME)
Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé)
- Čermáková Soumarová Hana, střední tratě
- Jeřábek Libor, sprinty a překážky
- Krejčí Kudrnová Galina, překážky a dálka
- Prokopová Brunclíková Sylva, 400m př.
Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty)
- Bezdíček Antonín (HK, Sudán)
- Jón Jaroslav (také držitel platného oddílového rekordu v trojskoku 15,40)
- Jón Jiří (byl držitelem oddílového rekordu v trojskoku 14,61)