Reprezentanti: Porovnání verzí
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
Řádek 1: | Řádek 1: | ||
== Síň slávy Hradecké atletiky == | == Síň slávy Hradecké atletiky == | ||
* '''Jaroslava Jehličková''' (OH 1968 a 1972, '''ME 1969 zlato a WR 1500m''', ME 1971, NR 800m) | * '''Jaroslava Jehličková''' (OH 1968 a 1972, '''ME 1969 zlato a WR 1500m''', ME 1971, NR 800m) | ||
+ | * Jitka Prouzová Kostková (ME 1978, NR disk) | ||
* Zuzana Valentová Lajbnerová (OH 1988, NR sedmiboj) | * Zuzana Valentová Lajbnerová (OH 1988, NR sedmiboj) | ||
− | + | * Miroslav Moravec (ME 1950 a 1954, NR 400m př. a desetiboj, platné odd. rek.) | |
− | * Miroslav Moravec (ME 1950 a | ||
* Václav Kynos in memoriam (ME 1958, NRv 100m, 4x100m) | * Václav Kynos in memoriam (ME 1958, NRv 100m, 4x100m) | ||
* Josef Matoušek (OH 1964, ME 1966, NR kladivo, platný odd. rek.) | * Josef Matoušek (OH 1964, ME 1966, NR kladivo, platný odd. rek.) | ||
Řádek 16: | Řádek 16: | ||
== Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu == | == Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu == | ||
+ | === Uvedeni v publikaci KdoBylKdo.pdf === | ||
* Jehličková Jaroslava, střední tratě (OH, ME, MU) | * Jehličková Jaroslava, střední tratě (OH, ME, MU) | ||
* Kynos Václav, sprinty a štafeta (ME, MU) | * Kynos Václav, sprinty a štafeta (ME, MU) |
Verze z 13. 5. 2014, 23:38
Obsah
- 1 Síň slávy Hradecké atletiky
- 2 Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu
- 3 Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu
- 4 Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové
- 5 Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé)
- 6 Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty)
Síň slávy Hradecké atletiky
- Jaroslava Jehličková (OH 1968 a 1972, ME 1969 zlato a WR 1500m, ME 1971, NR 800m)
- Jitka Prouzová Kostková (ME 1978, NR disk)
- Zuzana Valentová Lajbnerová (OH 1988, NR sedmiboj)
- Miroslav Moravec (ME 1950 a 1954, NR 400m př. a desetiboj, platné odd. rek.)
- Václav Kynos in memoriam (ME 1958, NRv 100m, 4x100m)
- Josef Matoušek (OH 1964, ME 1966, NR kladivo, platný odd. rek.)
- Josef Tomáš (OH 1964, ME 1962, NRv 5000m, platné odd. rek.)
- Jiří Kynos (OH 1972 4. 4x100m, ME 1969 bronz 4x100m, ME 1971 zlato 4x100m, NR 200m, stále platný 4x100m)
- Jaroslav Charvát (ME 1974, NR kladivo)
- Jaroslav Vidrna in memoriam (ME 1969, platný odd. rek. disk)
- Jaromír Frič ml. (ME 1978, překonané odd. rekordy)
- Antonín Bezdíček in memoriam (trenér 1950 – 1990, svěřenci J. Jehličková, J. Tomáš, S. Prokopová)
- Václav Lajbner (odd. rek. koule, disk, oštěp, trenér 1962? – 1985?, svěřenci L. Lajbnerová, J. Vidrna, J. Kostková, Z. Lajbnerová)
- Jaroslav Nohejl (odd. rek. 4x100m, trenér od 1965 dosud, svěřenec T. Nix, M. Desenský)
Reprezentovali ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – členové oddílu
Uvedeni v publikaci KdoBylKdo.pdf
- Jehličková Jaroslava, střední tratě (OH, ME, MU)
- Kynos Václav, sprinty a štafeta (ME, MU)
- Matoušek Josef, kladivo (OH, ME, MU)
- Metelková Pojezdalová Taťána, dlouhé tratě, silnice, běh do vrchu (MS, ME, MU)
- Doksanský Mňuk Václav, sprinty (MU)
- Moravec Miloslav, víceboje a 400m př. (ME, MU)
- Tomáš Josef, dlouhé tratě (OH, ME, MU)
- Wimmer Josef, čtvrtkař (MU)
- Wünsch Luděk, tyč a oštěp (MU)
Nejsou v publikaci KdoBylKdo.pdf:
- Nix Tomáš, čtvrtkařská štafeta (EP)
- Desenský Michal, sprinty a štafety (EP)
- Doležal Jan, halový víceboj (MU)
Reprezentanti ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu
- Krátká Báčová Anna, dlouhé tratě (MU)
- Bednář Zdeněk, kladivo (MU)
- Beran Jiří, střední a dlouhé tratě (MU)
- Fiedler František, skoky a víceboje (MU)
- Frič Jaromír (1953), víceboje (ME, EP, MU)
- Heger Jaroslav, střední tratě (MU)
- Charvát Jaroslav, kladivo (ME, EP, MU)
- Knejp Jiří, víceboje (EP)
- Kynos Jiří, sprinty a štafeta (OH, ME, MU)
- Lajbner Václav, disk, také trenér (MU)
- Valentová Lajbnerová Zuzana, víceboje (OH, MS, EP, MU)
- Landmesser Cmero Patrik, oštěp (EP, MU)
- Markl Jiří, skoky (MU)
- Matoušek Milan, kladivo (MU)
- Morkes Martin, sprinty a štafety, dálka (EP, MU)
- Nohejl Jaroslav (? Miroslav), štafeta (MU)
- Novotný Petr, sprint (MP)
- Prouzová Kostková Jitka, disk (ME, EP, MU)
- Vidrna Jaroslav, disk, také trenér (ME, MU)
Reprezentanti jiných států v kategorii dospělých – hostující za Sokol Hradec Králové
- Bician Andrej – SVK – víceboje (EP)
- Perun Guber Jasminka – BiH – střední a dlouhé tratě, dlouhé překážky (OH, EP)
- Karperová Hrdličková Miriam – SVK – hladká i překážková čtvrtka (ME, EP)
Mistryně/mistři ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i hostující za Sokol Hradec Králové nebo výkon dosáhli jako členové jiného oddílu (nereprezentovali dospělé)
- Čermáková Soumarová Hana, střední tratě
- Jeřábek Libor, sprinty a překážky
- Krejčí Kudrnová Galina, překážky a dálka
- Prokopová Brunclíková Sylva, 400m př.
Trenéři reprezentantů ČSR, ČSSR, ČR v kategorii dospělých – i mimo oddíl (neuvedení mezi reprezentanty)
- Bezdíček Antonín (HK, Sudán)
- Jón Jaroslav (také držitel platného oddílového rekordu v trojskoku 15,40)
- Jón Jiří (byl držitelem oddílového rekordu v trojskoku 14,61)